KONST / Litografier / Färglitografi 9939716
nr 993 9716
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), komposition, signerad, 344/360, motivet: 33x41, glas saknas
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 9 november 2015
kl 18:08:48
100 kr
200 kr
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner